Головна » Статті » ХПТУ-14 Художнє професійно-технічне училище №14

Щоб наші таланти знала Україна.

Але, щоб жило ремесло; щоб не замулилася криниця творчості, для цього необхідно плекати
його, як дитину. 


Саме так працюють в Івано-Франківському художньо-професійному училищі №14, де велику увагу приділяють розвитку ремесел. Відроджують яворівський розпис на дитячій забавці та меблях, виготовляють цікаві експонати, плетені з рогози, та започаткували художнє ковальство.
Наше училище виникло
не на порожньому місці. Ми
маємо багатовікові традиції
обробки деревини,
різьблення та розпису на ній. які, мов естафету, з трепетом продовжують наші майстри.
Дерево - незвичайний матеріал. Його потрібно відчувати, любити. Тільки тоді воно дасть віддачу. Популяризуючи це мистецтво, ми повинні залучати здібних юнаків та дівчат, котрі продовжать ремесло, в чиїх руках воно засяє, як діамант, усіма своїми гранями. З цією метою проведено виставки робіт викладачів, майстрів та учнів училища і в Яворові, і у Львові, і в Косові, й у Києві. А 26 лютого така виставка відкрилася в Дрогобицькому Палаці мистецтв «Дрогобиччина».
Експозиція наших робіт була розмішена в чотирьох залах, в яких представлені тарелі, шкатулки, скриньки, підсвічники, різноманітні зразки яворівської забавки.

різьблені писанки, а також розписані панно на склі та тканині. Не можна не звернути увагу на різноманітні вироби з рогози, а це капелюхи, брилі, капці, ляльки та різні сувеніри. І ніби з середньовіччя, постають перед нами зразки ковальського мистецтва.
Виставка розташована так, шо плавно по колу переходять відвідувачі з однієї зали в іншу, перед очима яких розкривається багат-ство ремесел краю Яворового.
Відкриваючи виставку, директор Палацу Зиновій Бервецький, який провів титанічну працю, шоб врятувати від руїни цей прекрасний барокковий будинок, високо оцінив роботи наших працівників та учнів, виконаних на високому мистецькому рівні.
У залах палацу постійно відбуваються художні виставки. До речі, нещодавно тут були оригінали живописних робіт Тараса Шевченка з музею Кобзаря в Києві.
Ми були приємно вражені, шо на відкриття виставки прибули наші колишні

учні, які працюють на Дрогобиччині. Деякі з них. виступаючи, з теплотою згадували училише, яке дало їм путівку в життя. Це, зокрема, Михайло Сидор - старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Дрогобицького педуніверситету, Юрій Копчак-член Спілки художників України, різьбяр Михайло Гладкий, а також багато інших, бо не одне покоління з Дрогобиччини, Самбіршини отримало в училищі №14 ази майбутньої професії. Між іншим, Роман Чайківський, що праиюеє головним художником Монетного Двору України, також учень нашого училища.
Виставка привернула увагу громадськості м. Дрогобича, а місцеве телебачення транслювало її на даний
регіон.
А 20 березня відбулося урочисте закриття виставки, на якій проводився майстер-клас з розпису на деревині та з художнього ковальства.

Олександра КУЗЬ. 

Викладач української моаи та літератури.

Категорія: ХПТУ-14 Художнє професійно-технічне училище №14 | Додав: AndroID (01.04.2010)
Переглядів: 1497 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.3/3
Всього коментарів: 0
avatar